«ایکیا» دستور پخت مبلمان خوردنی را منتشر کرد!

Tuesday، ۲ Dey ۱۳۹۹

همراهان تختخوابشو دیاکو خاطرشان هست که چندی پیش از شرکت پرآوازۀ «ایکیا» مطلبی منتشر کردیم. منتها این‌بار قصد داریم از ایدۀ بامزۀ کمپین تبلیغاتی این شرکت در کانادا برایتان بگوییم: از «مبلمان خوردنیِ» ایکیا!

کمپین شیرینی نان زنجبیلی در ایکیای کانادا

ایکیا در کمپین تبلیغاتى‌اش در شعبۀ کانادا دستورالعمل‌های رایگان و تحسین‌برانگیزی برای ساخت مبلمان نان زنجبیلی به طرفداران خود ارائه کرده است. دوست دارید صندلی درست کنید و بعد بتوانید آن را بخورید؟ ایکیای کانادا با دستورالعمل مبلمان و وسایل نان زنجبیلی، این ایده را به واقعیت بدل کرده است. این کمپانی سوئدی دستورالعمل‌های قابل دانلود و در دسترسی را در خصوص نحوۀ ساخت نان زنجبیلی به شکل‌ کتابخانه، میز، صندلی و تختخواب مهیا کرده تا در تعطیلات سال نو میلادی و خانه‌نشینی طرفدارانش سرگرمی جالبی برایشان مهیا کند و حتی در زمان آشپزی هم به‌نوعی به ایکیا و محصولاتش فکر کنند.
ایکیا در متن تبلیغاتی این کمپین آورده است که «در این فصل تعطیلات، خانه‌تان را به شیرینی‌های زنجبیلی تبدیل کنید. آموزش مبلمان شیرینی نان زنجبیلی ایکیا را با ۶ برش کوکی از سایت ایکیا رایگان دانلود کنید.»
بهترین قسمت این ایده و کمپین این است که کسی مجبور نیست برای ساخت مبل و میز دست به آچار و پیچ‌گوشتی شود و به‌جایش فقط به مقداری آرد یا شکر ذوب‌شده نیاز دارد! تازه می‌توان قطعات اضافه‌ای را که معلوم نیست باید در کدام قسمت به‌کار برد، خورد و لذت برد!

جای تعجب ندارد که وقتی غذاهای ایکیا به شهرت مبلمانش رسیده‌اند، در کمپین‌هایش نیز از تلفیق این دو بهره بگیرد. بله؛ تعجب نکنید. ایکیا در صنعت مواد غذایی هم دستی بر آتش دارد. ایکیا از غذاهای سوئدی گرفته تا قهوه، کیک و غذاهای گیاهی را با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه در فروشگاه‌ها و رستوران‌هایش عرضه می‌کند و طبق آمار تاکنون در این زمینه هم موفق بوده است. ضمن اینکه، این اولین‌بار نیست که اسم ایکیا با غذا و پختنی‌ها سر زبان‌ها می‌افتد ، چرا که پیش از این هم کمپین تبلیغاتی‌ای با محوریت آشپزی برپا کرده بود. البته این را هم باید اضافه کنیم که رستوران‌های ایکیا با یک گاف در ترجمۀ دستور پخت یک غذای محلی تا مدت‌ها سوژۀ رسانه‌های اجتماعی بودند.