۸ مبل تخت‌شو مدرن که ایده‌آل خانه‌های کوچک هستند

Sunday، ۵ Ordibehesht ۱۴۰۰

حتماً تا به امروز نام مبل تخت‌شو را شنیده‌اید. نوعی از مبلمان راحتی که هم به‌عنوان مبل استفاده می‌شود و هم برای خوابیدن و استراحت‌کردن. به‌عبارت‌دیگر می‌توان گفت بعضی از مبل‌های تخت‌شو همان تختخواب‌هایی هستند که تا می‌شوند تا فضای کمتری را اشغال کنند. امروزه در شهرهای بزرگ و پرجمعیت با افزایش قیمت ملک افراد به خانه‌های نقلی گرایش پیدا کرده‌اند. اما معضل مهم  در این خانه‌ها فضای محدود برای زندگی است.
در خانه‌ای که اتاقش هم اتاق کار است و هم نشیمن و هم اتاق‌خواب و با توجه به مقایسش فضایی برای مبل و تخت در کنار هم وجود ندارد. طراحان و تولیدکنندگان با ترکیب تخت و مبل این مشکل را حل کرده و مبل‌های تخت‌شو را ارائه داده‌اند.
امروزه می‌توان گفت مبل تخت‌شو یکی از کاربردی‌ترین وسایل برای استفادۀ مناسب از فضای خانه است، تا بدان‌جا که این وسیله نه تنها جای مبل‌های عادی را گرفته، بلکه جایگزین مناسبی برای تخت‌های بزرگ و سنتی شده است. در ادامه ۸ مدل مبل تخت‌شوی معروف در بازار مبلمان ایران را که می‌توانید آنلاین و به‌راحتی از فروشگاه اینترنتی خوگر بخرید، معرفی می‌کنیم.

مبل تختخوابشو آفر مدل هیپنوز

خوب است دربارۀ این مدل مبل این را بدانید که مهم‌ترین نکته جنس تشک و نشیمن مبل است؛ محل پرکاربردی که شاید ساعت‌ها شما را نگه دارد. در نشیمنِ مبل تختخوابشوی آفر از فوم سرد استفاده می‌شود که بازگشت‌پذیری بالا و نرمی و کیفیت این فوم و روکش ترکیبی چرم و پارچه‌اش آن را  راحت و دلپذیر می‌کند. این محصول پرطرفدار کلاف و پایه‌های چوبی دارد که خیالتان را از بابت کیفیت و استحکامش راحت می‌کند. نکتۀ مثبت دیگر این مبل زیبا رنگ و مدل پارچه‌های استفاده‌شده است که در اصطلاح به آنها چرک‌تاب می‌گویند و کثیفی را زیاد نمایان نمی‌کند.

مبل تختخوابشو یک‌نفرۀ دیاکو مدل مده‌آ

یکی دیگر از مسائلی که در خرید این مبل مهم است کلاف یا چهارچوب آن است. مهم است که بدانید کلاف مبل مدنظر شما از چه جنسی است و تا چه محدودۀ وزنی را تحمل می‌کند. مثلاً مبل تخت‌شوی دیاکو از کلاف فلزی ساخته‌شده و مهم‌ترین نکته دربارۀ این مبل تحمل وزن بالای آن و پایه‌های فلزی کاملاً چسبیده به بدنه است که بعد از مدتی لق نمی‌شود. از دیگر موارد مهم، قابلیت تمیز کردن رویۀ مبل است که در مبل تخت‌شوی دیاکو چارۀ کار شامپو فرش و اسفنج است.

مبل تختخوابشو یک‌نفرۀ چشمه نور مدل MA508

در کنار مسائل فیزیکی و مالی باید توجه داشت که این مبل را برای چه فضایی در نظر دارید. باید متراژ دقیق محل قرار دادن مبل و اندازه‌های آن را بدانید تا بتوانید بهترین استفاده را از مبل تخت‌شو ببرید. مبل‌های چشمه نور این مزیت را دارند که کم‌جا و به‌قولی جمع‌وجور هستند. این مزیت در خانه‌های تک‌اتاقه یا سوئیت‌ها بسیار کاربردی است، مخصوصاً برای خانه‌های کوچک دانشجویی یا پانسیون‌ها. این مبل تخت‌شو علاوه‌بر جمع‌وجوربودن و کلاف فلزی‌اش روکشی قابل شستشو دارد که می‌توان آن را جدا کرد و شست.

مبل تختخوابشو سیب مدل سوئیت

اگر خانۀ شما کوچک است و فضای کاری مورد نیاز در خانه به شما اجازۀ خرید مبل تخت‌شوی معمولی را نمی‌دهد، پس باید به‌دنبال مبل تخت‌شویی باشید که به‌راحتی بتوان آن را جا‌به‌جا کرد. مبل سیب برای شما کاربرد ویژه‌ای دارد، چرا که چرخ‌های زیر مبل به شما امکان جا‌به‌جایی راحت را می‌دهد. علاوه‌براین مبل سیب قابلیت جمع‌شدن را دارد و می‌توانید کاملاً آن را ببندید و در اندازۀ کوچکی به‌راحتی در قسمتی از خانه گذاشته و از باقی فضا استفاده کنید.

مبل تختخواب شو یک‌نفرۀ چشمه نور مدل MA509

گاهی‌ اوقات در محل کار بعد از ساعت‌ها پشت‌ میزنشینی به مبلی راحتی و جمع‌وجور احتیاج است که بتوان روی آن راحت نشست یا برای دقایقی کمی لم داد و یا حتی روی آن دراز کشید. اما فضای اتاق اجازۀ حضور مبل تخت‌شو را به سبک معمول نمی‌دهد. به‌نظر می‌رسد می‌توان برای استراحتی موقت و یا چرتی کوتاه مبل تخت‌شوی چشمه نور را معرفی کرد. مبلی که در عین راحتی با سه‌حالت می‌تواند همان نشیمنی شود که شما برای استراحت میان روز به آن احتیاج دارید. علاوه‌بر ظاهر زیبا و جمع‌وجور این مبل پایۀ خاص و فلزی آن زیباییش را دو چندان کرده است و مزیت چرخان‌بودنش وسوسۀ خرید را به جان آدم می‌اندازد.

مبل تختخوابشو دو نفرۀ دیاکو مدل هادس

یکی از مزایای مبل تخت‌شو این است که دونفرۀ آن را نیز می‌توانید تهیه کنید. مبل تخت‌شوی دیاکو از آن مدل مبل‌هایی است که طراحی بسیار جالبی دارد. علاوه‌بر جمع‌شدن راحت تخت و کلاف فلزی و مستحکمش دسته‌هایش می‌تواند نقش محافظ را ایفا کنند. نکته‌ای که پیش از خرید تا حدود کمی می‌توان از آن مطمئن بود صدادادن و یا به‌اصطلاح قیژقیژ تخت است که به‌دلیل استفاده از یراق‌آلات ایجاد می‌شود. مبل دیاکو به‌راحتی باز و بسته می‌شود و دردسری برای صاحبش ایجاد نمی‌کند و برای خانه‌های کوچک تازه‌عروس‌ودامادها و شروع سادۀ زندگی مورد مناسبی به‌نظر می‌رسد.

مبل تختخوابشو دو نفرۀ دیاکو مدل هستی

نکته‌ای که برای بعضی از خریداران بسیار اهمیت دارد نوع دوخت و صاف‌بودن لبه‌ها و سطح مبل است. مبل دو نفرۀ هستی با سطحی بسیار صاف و دوخت تمیز و صنعتی می‌تواند نظر خاص‌پسندان را نیز جلب کند. از مهم‌ترین مزایای این مبل داشتن باکس جهت قراردادن بالش است و قابلیت جدا شدن پشتی از تخت که معمولاً در کمتر مبل تخت‌شویی وجود دارد آن را دوست‌داشتنی‌تر کرده است. قابلیت سفارش در انواع رنگ‌ها ویژگی تمام مبل‌های تخت‌شویی است که به شما معرفی کردیم.

مبل تختخوابشو سیب مدل گلکسی

همانطور که گفتیم جنس کلاف مبل شاید مهم‌ترین نکته در مبل تخت‌شو باشد. مبلی که کلاف فلزی دارد ازاین‌جهت اطمینان‌بخش است. ظاهر زیبا و کیفیت مناسب مدل گلگسی جذب‌کنندۀ هر خریداری است. علاوه‌بر تمام توضیحات آنچه باعث منحصربه‌فردبودن کالا می‌شود این است که حتی افراد با عادات خاص نیز در طراحی منظور شده باشند. مثلاً آنها که عادت دارند بالش زیر سرشان بلندتر باشد! مبل تخت‌شوی گلکسی می‌تواند خواستۀ آنها را برآورده کند.
و در پایان می‌توان گفت نکات کلیدی برای خرید مبل تخت‌شوی مناسب را برایتان کامل توضیح دادیم. اما باز هم انتخاب با شماست. مهم این است که چه چیزی را برای چه مدت می‌خواهید داشته باشید؛ مهم راحتی خرید، اطمینان از کالا و سلیقۀ شماست.

منبع: خوگر نیوز